Začína nový futbalový ročník 2017/18.
06.08.2017, Michal Chudý

Začína nový futbalový ročník 2017/18.

Pozrite si zoznam účastníkov z Liptova.

„Vážení športoví fanúšikovia, hráči, tréneri, rozhodcovia, delegáti a ostatní futbaloví zanietenci. Po krátkej letnej prestávke začíname nový súťažný ročník. Dovoľte, aby som vyslovil presvedčenie, že bude kvalitnejší ako ten predchádzajúci. Prajem všetkým v nadchádzajúcej sezóne veľa futbalových zážitkov, emócii a hlavne aby sme sa bavili futbalom“ – Igor Repa, predseda LFZ.


Blíži sa štart futbalovej sezóny 2017/2018, niektoré ligy odštartovali už minulý víkend, súťaže riadené LFZ začnú písať ročník 2017/2018 tento víkend. Ktoré kluby z Liptova zabojujú o postup resp. záchranu v ligových súťažiach?

V najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige bude našim zástupcom MFK Ružomberok, ktorý už stihol zažiť aj pohárové dobrodružstvo s Evertonom. V 2. lige sú všetci zvedaví ako si v novom celoslovenskom formáte súťaže poradí MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Prvé kolo vyhrali a čaká sa, že budú figurovať na vyšších poschodiach tabuľky. Stredná vetva tretej najvyššej súťaže, ktorá je riadená Stredoslovenským futbalovým zväzom (SSFZ), bude mať dvoch zástupcov z Liptova – ŠKM Liptovský Hrádok a TJ Družstevník Liptovská Štiavnica. Vo IV.lige SEVER bude rovnako ako v poslednom ročníku pôsobiť  ŠK Závažná Poruba. Novinkou je družstvo MFK Ružomberok B, ktoré rozšírilo počet účastníkov na 16 a družstvá sa tak môžu tešiť na 2. kola naviac. V rámci V. ligy skupiny B sa po ročnej prestávke predstaví ŠK Agro Baník Dúbrava, minuloročný nováčik 1. OFC Liptovské Sliače sa bez problémov udržal a medzi stálice patria OŠK Bešeňová FC 34 Liptovský Mikuláš – Palúdzka.

Po vypadnutí množstva klubov z 5. ligy v ročníku 2015/2016 sa potvrdilo, že I. trieda v ročníku 2016/2017 bola úrovňovo najkvalitnejšia za posledné roky. Nastolený trend si budeme chcieť udržať aj v nadchádzajúcom súťažnom ročníku. Zo súťaží SsFZ k nám vypadla Černová, do 5. ligy napokon postúpila Dúbrava. Na základe posledného ročníka je okruh favoritov na prvenstvo veľký. L. Kokava, Švošov, Bobrovec, s ohľadom na stále sa zlepšujúcu mládežnícku základňu určite nebudú zaostávať Ludrová a Lisková. Otázkou je aj kde sa zaradia futbalisti Černovej. „Čiernym koňom“ súťaže bude určite Važec, kde najvyššia trieda LFZ zavíta po mnohých rokoch. Do boja o vypadnutie môže spadnúť vlastne hocikto, tak ako sa to v minulom ročníku hoci s kvalitným kádrom podarilo L. Jánu.

Zoznam  účastníkov Slovekon - I. Trieda LFZ dospelí: TJ POĽANA HUBOVÁ, OŠK ŠVOŠOV, OŠK LUDROVÁ, OŠK LISKOVÁ, TJ PARTIZÁN ĽUBEĽA, OŠK LIKAVKA, ŠK BOBROVEC, TJ DRUŽBA SMREČANY – ŽIAR, TJ PRIBYLINA, ŠK KRIVÁŇ VAŽEC, OŠK RENOP LIPTOVSKÁ TEPLÁ, ŠK DEMÄNOVÁ, TJ MÁJ RUŽOMBEROK-ČERNOVÁ, TJ DRUŽSTEVNÍK LIPTOVSKÁ KOKAVA

II. trieda štartuje rovnako s 14 účastníkmi. Uvidíme či zastávka L. Jána bude len na 1 rok a podarí sa im rýchly návrat späť do najvyššej oblastnej súťaže. L. Lúžna a Iľanovo minulý ročník dlho naháňali Važec, v aktuálnom ročníku predpokladáme, že si boj o špicu tabuľky zopakujú. Všetci budú čakať, ako do súťaže vstúpi minuloročný suverénny víťaz III. triedy Beňadiková. Druhým nováčikom sú Stankovany, ktoré tiež nechcú byť len do počtu. Boj o vypadnutie môže aj tu byť otvorený a vyrovnaný až do posledného kola.

Zoznam účastníkov Penzion Larion - II. Trieda LFZ dospelí: OŠK JAMNÍK, TJ DRUŽSTEVNÍK KVAČANY, OFK PARTIZÁNSKA ĽUPČA, OFK LIPTOVSKÁ LÚŽNA, TJ DRUŽSTEVNÍK VÝCHODNÁ, TJ PROSIEK, OŠK SVÄTÝ KRÍŽ, ŠK TJ ISKRA HRBOLTOVÁ, TJ SOKOL BEŇADIKOVÁ, FK SOKOL STANKOVANY, TJ IĽANOVO, TJ ŠTART LIPTOVSKÝ JÁN, TJ LIPTOV VAVRIŠOVO, TJ SOKOL KOMJATNÁ

III. trieda bude rozdelená na 2 skupiny (A – 8 účastníkov, B – 10 účastníkov). Po odohratí základnej časti sa prvé 4 družstvá z každej skupiny stretnú v spoločnom boji o postup, ostatní sa zahrajú o udržanie. Z A skupiny sú favoriti L. Revúce, V. Dubová a Lúčky, z B V. Poruba, Trnovec a U. Ves, pričom sme vychádzali z postavenia družstiev v minulej sezóne. V III. triede opadne stres z vypadnutia, hráči a diváci tak majú často možnosť vidieť naozajstnú radosť z futbalu.

Zoznam účastníkov Sportika - III. Trieda LFZ dospelí:

Skupina A: FK LIPTOVSKÉ VLACHY, TJ TATRAN LIPTOVSKÉ REVÚCE, FK RUŽOMBEROK - BIELY POTOK, TJ BZ KALAMENY, ŠK LÚČKY – KÚPELE, TJ DRUŽSTEVNÍK ŠTIAVNIČKA, TJ VALASKÁ DUBOVÁ, TJ TATRAN LIPTOVSKÁ OSADA

Skupina B: ŠK KRIVÁŇ LIPT. ONDRAŠOVÁ, TJ LIPTOVSKÝ ONDREJ, TJ ĎUMBIER UHORSKÁ VES, FK KRÁĽOVA LEHOTA, TJ DRUŽSTEVNÍK VETERNÁ PORUBA, TJ TATRAN HYBE, OFK PODTUREŇ, OFK GALOVANY, TJ DRUŽSTEVNÍK LIPTOVSKÝ TRNOVEC, TJ GÔTOVANY

Prečítané: 483x